هوالعزیز

هاشمی رفسنجانی در ابتدای آذر ما سال 85 به هنگام افتتاح كتابخانه واحد نجف‌آباد، با اوج گرفتن انتقادات نسبت به دانشگاه آزاد، انتقادات مطرح شده را «موذی‌گری» و «شرارت» خواند و گفته بود: "برخی از موذی‌گری‌ها كه نسبت به دانشگاه آزاد آغاز شده است، شكست خواهد خورد. اگر قرار بود در مقابل این موذی‌گری‌ها عقب بنشینیم، باید به همان اتاق طلبگی برمی‌گشتیم و برای مردم مسئله می‌گفتیم! ... امیدواریم بتوانیم با تلاش و كوشش خود، شرارت‌هایی كه به دنبال تضعیف دانشگاه آزاد است را دفع كنیم!"

برخی گمان می کنند مصاحبه آقای هاشمی با نشریه مدیریت که در آن به احتمال کناره گیری خود از عالم سیاست اشاره کرده است، مربوط به حمایتهای تلویحی وی از فتنه گران سبز بوده است و اکنون که این کودتا با شکست مواجه شده است ایشان می خواهد کلا کنار برود.

ظاهرا دانشگاه آزاد برای ایشان حیثیتی تر از موسوی و کروبی و ... است. تا جائیکه چند بار حاضر شده است برای حفظ نفوذ خود و نزدیکانش در این دانشگاه، غرور خاص خود را کنار گذاشته، دست به دامان رهبری شود. شاهد مثال این ادعا سخن رئیس جمهور با دانشجویان حامی او در جلسه ای خصوصی چهار سال پیش بود که گفت در قضیه دانشگاه آزاد ما تا دم خیمه معاویه رفته بودیم که آقای هاشمی رفت پیش آقا و خواست که ما برگردیم و بعد به ما پیغام دادند فعلا کاری نکنیم.

آیا اعلام لغو جلسه هفته آینده هیات امنای دانشگاه آزاد از سوی شورایعالی انقلاب فرهنگی که پیش از این اعلام شده بود دستور جلسه اش تعیین رئیس جدید دانشگاه آزاد خواهد بود، در همین راستا ارزیابی می شود؟! آیا آن خیمه همچنان پایدار خواهد ماند؟! آیا زمان آماده سازی اتاق طلبگی فرا نرسیده است؟

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 10 تیر 1389    | توسط: جوان ضد فساد    |    |
نظر نمیدی؟()